خانه وبلاگ اکسسوری مردانه روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

داشتن کلکسیونی زیبا و با کیفیت از زیورالاتو بدلیجات باعث افتخار و لذت میشود. جواهرات به شما احساسی شگفت انگیز و بی نظیر بودن مانند برترین زیبایی میدهد. انگشتر ازدواجتان – دستبند مادربزرگتان – و گردنبند همسرتان که در عید هدیه داده اید که در پشت همه ی آنها مفاهیمی دیگری نهفته است. با آشنایی با روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات و زیورآلات می توانید عمر زیورآلات و بدلیجات خود را افزایش دهید.

اگر شما بخواهید زیورآلات گران بهای خود را برای سال ها در شرایط خوب و امنی نگه داشته باشید بسیار مهم است که به درستی نگهداری شوند پس در نتیجه مهم است که روش نگهداری زیورآلات را بدانید.

این مقاله به شما کمک میکند که زیورآلات و بدلیحات خود را ایمن نگه دارید.

روش های جلوگیری از تغییر رنگ بدلیجات

همه زیورالات نیاز به نگه داری و رعایت برخی اصول استفاده درست دارند. باید توجه داشته باشید که حتی اگر از طلا هم به صورت درست استفاده نشود بعد از مدتی کوتاه کدر خواهد شد و جلا و درخشش خود را از دست خواهد داد. بنابرین همه زیورآلات نیاز به دقت در نگهداری دارند. هنگام خرید بدلیجات حتما به این نکته دقت داشته باشید که با توجه به هزینه ای که می کنید نمی توانید توقع طلا داشته باشید ولی می توانید با کمی دقت و خرید از فروشگاهی معتبر یک خرید مطمئن انجام دهید تا به مدتی نسبتا طولانی بتوانید از زیورآلات و بدلیجات خریداری شده با رضایت استفاده کنید.

هنگام شستن دست ها و یا استفاده از مواد شوینده ( شامپو ، مایع دست شویی ، مایع ظرف شویی  و غیره) حتما بدلیجات خود را جدا کرده و در جایی مناسب قرار دهید. قبل از استحمام زیورآلات و بدلیجات خود را حتما در جایی مناسب قرار دهید تا آسیبی به آن نرسید. یکی از عواملی که باعث کدر شدن زیورآلات می شود عرق کردن است و مواد موجود در عرق افراد متفاوت هست و زیورآلات برخی افراد به مراتب زودتر از بقیه کدر می شود و یا رنگ خود را از دست می دهد. بنابرین بهتر است قبل از ورزش یا عرق کردن زیورالات خود را جدا کرده و در جایی مناسب قرار دهید.

برای آشنایی با روش های افزایش طول عمر زیورآلات و بدلیجات و روش صحیح نگهداری از آن مقاله “ ۵ نکته درباره نگهداری از زیورآلات ”  را مطالعه کنید

جواهرات خود را کجا نگه دارید ؟

بهتر است جواهرات و زیورآلات خود را در جای خشک و تمیز نگه دارید، مانند جعبه جواهرات یا اینکه زیورآلات خود را با پارچه ای نرم بپوشانید.

وقتی یک تکه زیورآلات جدید خرید می کنید در یک جعبه یا یک قابی که مخصوص حفاظت از آن طراحی شده است را به شما تحویل میدهند

بعضی جعبه های دارای پارچه ای ضدلکه و فوق العاده نرم هستند که به شما کمک میکنند تا جواهراتتان به مدت طولانی تازه و لوکس دیده شوند.

چگونه جواهرات خود را سازمان یافته نگه داریم ؟

یک ایده ی خوب در نگه داری جواهرات این است که مرتب، تمیز و سازمان یافته نگهداری شوند که این کار فایده بسیاری دارد. اگر تکه های زیورآلات همدیگر را بسایند، یعنی آنها را در جعبه ای گذاشته اید که موقع جابجایی یا برداشتن یک تکه زیورآلات از داخل جعبه و یا به هر عنوانی که باعث می شود زیورآلات به هم برخورد کرده و همدیگر را بسایند ریسک بزرگی کرده اید !

بنابرآین بایستی طوری نگهداری کنید که وقتی به دنبال یک تکه خاصی از جواهرات خود هستید آن را بلافاصله پیدا کرده و بردارید (نه اینکه درون ظرف بارها غلتشان دهید). یک روش خوب برای حل این مشکل این است که از جعبه های جداگانه ای برای جواهرات کوچک (ریز) و بزرگ (درشت) استفاده کنید.

چگونه از زیورآلات طلای خود نگهداری کنیم ؟

طلا فلزی نسبتا نرم و قابل انعطافی است و سنگهای قیمتی سخت میتوانند بر روی آنها خراش اینجاد کنند. توصیه ما این است که آنها در جعبه های جداگانه ای نگه دارید، بهتر است طلا ها را در جعبه هایی که خریداری کرده اید یا یک پارچه ای نرم پیچانده و نگه دارید.

اشتراک گذاری:

ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *